Nauka matematyki – korepetycje stacjonarnie czy online?

Chcesz się uczyć bez wychodzenia z domu? Chcesz poznawać nowe zagadnienia lub przygotować się do matury? W dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na pytanie, która forma nauki – korepetycje stacjonarnie czy online jest lepsza. Jak wiemy, żeby zacząć zdobywać nową wiedzę potrzebny jest nam tylko komputer lub smartfon z dostępem do internetu.

Zalety nauki matematyki online – Korepetycje online

Możliwość wyboru nauczyciela z całej Polski

Pierwszą i bardzo ważna zaletą korepetycji online jest to, że mamy wybór z kim chcemy się uczyć. Na wielu serwisach jest tysiące ogłoszeń związanych z korepetycjami. Nie musimy zatem ograniczać się do lokalnych ogłoszeń np: z naszej miejscowości. Dosłownie możemy wybrać dowolnego nauczyciela z drugiego końca Polski.

Jak już jesteśmy przy wyborze nauczyciela, który nas będzie uczył to warto wspomnieć, że w przypadku korepetycji online możemy taką osobę wcześniej sprawdzić. Sprawdzając opinie na temat wybranego korepetytora wiemy czego się możemy po nim spodziewać np: czy dobrze uczy, czy jest wymagający itd.

Oszczędność czasu

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest czas. Wybierając korepetycję online możemy sporo zaoszczędzić cennego czasu np: na dojazdy na drugi koniec miasta. W przypadku zajęć online dzieli nas tylko połączenie i voilà możemy zdobywać już wiedze, oszczędzając czas i pieniędzy na dojazdy.

Wady korepetycji online

Do wad możemy zaliczyć brak interakcji z grupą, wyłapywania wzajemnych błędów, jeśli pracujemy indywidualnie, a nie grupowo.

Kolejną wadą są czasami problemy sprzętowe lub sieciowe. Czasem przecież to nie działa nam mikrofon, czy straciliśmy połączenie do internetu. Co prawda rzadko takie problemu występują, ale warto o nich pamiętać

Co niektórzy uważają też, że wadą korepetycji online jest gorszy kontakt z prowadzącym i wolniejsze tempo zajęć. Podczas korepetycji tradycyjnych prościej tłumaczy się, widząc od razu reakcję ucznia, a nie tak jak jest na nauczaniu online.