Najważniejsze przybory, które warto zabrać ze sobą na maturę z matematyki.

Zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy zapomniałeś przynieść ze sobą na sprawdzian lub kartkówkę z matematyki: kalkulator lub wybrane wzory matematyczne? Być może wydawać się to śmieszne, ale brak np: kalkulatora prostego może wydłużyć Twoje obliczenia lub nawet zwiększyć ryzyko pomyłki.

Co warto zabrać ze sobą na maturę z matematyki ?

Najważniejszy i zarazem niezbędny przedmiot, bez którego nie da się napisać egzaminu dojrzałości jest oczywiście długopis (pamiętajmy, aby wybrać długopis z czarnym wkładem). O ile możemy, zawsze warto zabrać ze sobą dodatkowy długopis w razie wypadku, gdyby w pierwszym zabrakło wkładu.

Drugim i nieodzownym elementem na maturze jest kalkulator prosty, który posiada funkcje: dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i pierwiastkowania stopnia drugiego. Pamiętaj, że nie możesz wnieść na egzamin maturalny kalkulatora naukowego (zaawansowanego).

Kolejnymi elementami obowiązkowymi na maturze z matematyki są: linijka i cyrkiel.

Nie musimy się martwić o kartę wybranych wzorów matematycznych, ponieważ to zapewnia nam szkoła. Warto sprawdzić jakie wzory matematyczne znajdują się na karcie wzorów, ponieważ będziemy je mogli sprawnie wykorzystać podczas trwania egzaminu maturalnego. Tablice matematyczne możesz znaleźć na stronie CKE.

Zdający, także powinien zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości (np. dowód osobisty), który pozwoli na potwierdzenie jego tożsamości.

Czego nie wnosić na egzamin?

Pod żadnym względem uczeń nie może wnieść na salę urządzeń telekomunikacyjnych. Używanie np: smartfonów zostanie uznane za złamanie regulaminu, a matura zostanie unieważniona. Co ważne, maturzysta nie będzie miał prawa podejść do poprawki w najbliższym terminie, a egzamin dojrzałości może zdawać dopiero za rok.

Pod żadnym pozorem nie przynoś ze sobą żadnych ściąg lub gadżetów (maskotek, amuletów, zegarków elektronicznych), które mogą zostać uznane za pomoce dodatkowe (ściągi). Jeśli osoba egzaminująca Cię przyłapie to grozi Ci to unieważnieniem egzaminu i nie będziesz mógł przystąpić do najbliższej poprawki. Dużo lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie się do matury z matematyki. Jeśli masz problem z matematyką to możesz skorzystać z naszej pomocy – korepetycje z matematyki.

Podsumowanie

Na maturę z matematyki warto zabrać ze sobą:

  • długopis z czarnym wkładem
  • kalkulator prosty
  • cyrkiel
  • linijkę

Tablice matematyczne, każda szkoła powinna zapewnić.