Jedna z rad, jak się uczyć matematyki

 

Dla wielu uczniów matematyka była lub w dalszym ciągu jest bardzo dużym wyzwaniem. Ten poradnik jest dla szczególnie dla tych uczniów, którzy szykują się do egzaminu z matematyki i matematyczne zadania są dla nich bardzo trudne. Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Wam lepiej zrozumieć jak uczyć się matematyki, a także pomogą Wam się dobrze przygotować do egzaminu.

1. Uczęszczaj na wszystkie lekcje z matematyki. Opuszczając zajęcia z matematyki, tracisz cenne informacje i potem masz problem, aby nadrobić opuszczone lekcje.

2. Zawsze odrabiaj zadanie domowe. Czasem nauczyciel nie sprawdza codziennie zadanego do domu zadania. Niech Ci nie przyjdzie do głowy, że skoro nie sprawdza, to Ty nie będziesz ich odrabiał. To działała tylko na Twoją niekorzyść. Poznanie nowego tematu, wymaga ćwiczeń i dlatego nauczyciel zadaje do domu do wykonania zadania.

3. Kalkulator

Ćwicz, ćwicz i raz jeszcze ćwicz. Najważniejszym punktem w przygotowywaniu się do egzaminów z matematyki  i innych przedmiotów jest dojście do wprawy. Matematyka, to zaś przedmiot, na którym uczysz się zagadnienia, a potem ćwiczysz poznane zasady. Musisz ćwiczyć, aż zrozumiesz, na czym polega dane zadanie, a tylko dużo ćwiczeń pozwoli Ci nabrać praktyki w rozwiązywaniu matematycznych zadań.

4. Szukaj pomocy. Zawsze gdy czegoś nie rozumiesz, zadawaj pytania. Musisz dobrze zrozumieć zagadnienie, aby móc wykonywać ćwiczenia. Nauczyciel, jak i korepetytor jest po to, aby Ci pomógł. Poproś o wytłumaczenie, a będzie Ci dotąd tłumaczył aż zrozumiesz.

5. Zadania domowe.

Wiele zadań, podobnych do zadań domowych pojawi się na egzaminie. Odrabiając zadania domowe, lepiej przygotujesz się do egzaminu, możesz nie wierzyć, ale gdy będziesz pisał egzamin sam się przekonasz. Większość prac domowych, pojawi się na egzaminie, jeśli je sumiennie odrabiałeś, egzamin wcale nie będzie taki straszny.

5. Ćwicz i słuchaj. Około tydzień przed egzaminem, powtórz przerobione ćwiczenia. Jeżeli wszystkie zrobiłeś bez zająknięcia, jesteś w domu. Często nauczyciel podpowiada, jakie zadania mogą znaleźć się na egzaminie, więc dokładnie słuchaj! To będzie z korzyścią tylko dla Ciebie. Nie poddawaj się!

6. Powodzenia na egzaminie, jeżeli ćwiczyłeś, jak zalecamy, nie musisz się martwić, wszystko pójdzie jak z płatka.

Ale jak te rady Ci nie pomogą to pamiętaj, że korepetycje z matematyki w Wieliczce możesz zamówić poprzez tą stronę.

 

Źródło rad: http://tipy.interia.pl/artykul_368,jak-sie-dobrze-przygotowac-do-sprawdzianu-z-matematyki.html