Jak przygotować się do matury?

W dzisiejszym artykule poznamy kilka zasad, jakimi należy się kierować podczas przygotowania do matury i z matematyki lub informatyki. Jednym ze sposób są korepetycje z matematyki.

Czy wiesz, że rocznie do matury z matematyki przystępuję około 250 tys absolwentów szkół średnich? Znaczna część z nich wybiera tylko poziom podstawowy, ponieważ uważa, że matura z poziomu rozszerzonego nie jest dla nich, jest zbyt obszerna. To nie prawda! Owszem, matematyka jest dość dziedziną rozległą, ale wszystko zależy tylko od Ciebie! Od Twojego zaangażowania, systematyczności i wytrwałości.

Przyjrzyjmy się w jaki sposób się najlepiej się przygotować do jednego z najważniejszych egzaminów w naszym życiu, od którego zależy być może nasza przyszłość.

Pierwszym i najważniejszym elementem jest opanowanie materiału, który jest wymagany na egzaminie. Czy wiesz, że opracowując arkusze z poprzednich lat bardzo dużo się możesz nauczyć? Dzięki temu oswajasz się z zadaniami, które mogą być podobne na egzaminie. Rozwiązując takie zadania przystosowujesz się jak je poprawnie wykonać. Po czasie już wiesz, które działy opanowałeś, a które musisz jeszcze przeszlifować.

Staraj się myśleć logicznie, analizuj zadanie po zadaniu, rozwiązuj zadania różnymi algorytmami. Jeśli nie musisz to nie wkuwaj na pamięć, ponieważ po czasie ta wiedza się ulotni. Rozkładając zadania na czynniki pierwsze, dużo więcej z nich wyciągniesz (zapamiętasz), niż przepisując je od kolegi czy z internetu.

Przed zbliżająca się matura, zapoznaj się z zasadami, które panują na egzaminie. Czy wiesz w jaki sposób są oceniane poszczególne zadania? Skorzystaj z arkuszy z poprzednich lat. Warto też pamiętać o tzw: tablicach matematycznych, które zawierają najważniejsze wzory i twierdzenia matematyczne.

Jeśli masz problemy z matematyką lub z konkretnym jej działem to poproś kogoś o pomoc. Warto też pomyśleć o korepetycjach z matematyki, dzięki którym możesz bardzo wiele zyskać.

Egzamin dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut, natomiast na poziomie rozszerzonym, zdawanej jako przedmiot dodatkowy, trwa 180 minut. Taki egzamin składa się z pytań zamkniętych, gdzie należy zaznaczyć jedną poprawną odpowiedź z czterech odpowiedzi. Po rozwiązaniu pytań zamkniętych, czekają na nas pytania otwarte o różnym poziomie trudności. Aby zdać maturę na poziomie podstawowym musisz uzyskać co najmniej 30%.