Dlaczego warto uczyć się Matematyki?

Celem dzisiejszego artykułu jest uświadomienie, że królowa nauk jest jedną z dziedzin, która jest niezastąpiona w naszym życiu.

W dzisiejszym świecie, w świecie, gdzie na każdym kroku otaczają nas smartfony, tablety, komputery i innej maści urządzenia elektroniczne. Dochodzimy do wniosku, że Matematyka jest nie potrzebna, zawsze pod ręką mamy swój osobisty kalkulator, programy na komputerze czy w internecie, które odrobią za nas zadanie domowe, ale co gdyby, zabrakło tych urządzeń? Wtedy właśnie pojawia się dosyć poważny problem, ponieważ dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę nie umiemy nic. W XXI wieku wszystko postawiliśmy na jedną kartę – urządzenia elektroniczne, które mogą nas kiedyś zawieść. Musimy sobie uzmysłowić, że to właśnie Matematyka, która nas otacza, z której zbudowany jest dzisiejszy świat, jest tak naprawdę nieodzowna.

Czy wiesz, że najistotniejszym elementem, który rozwijamy ucząc się matematyki jest umiejętność logicznego myślenia? Pewnie zastanawiasz się co to takiego, dlaczego jest to tak ważne.

Logiczne myślenie oznacza myśleć na podstawie zgromadzonej wiedzy, czyli tego co wiemy, oraz na podstawie faktów, które potrafimy udowodnić.

Oczywiście, logiczne myślenie potrzebne jest w każdej nauce, ale w matematyce odgrywa ono rolę szczególną. Bo tu w zasadzie wszystko opiera się na logicznym rozumowaniu. Większość osób ma z tym problem, nie lubi tego, ale drodzy czytelnicy pamiętajcie, że wszystkiego da się nauczyć. Dokładnie tak jak z nauką na rowerze. Wystarczy tylko chęć i systematyczność. Słowo klucz w dziedzinie matematyki, bo to właśnie po przez nasze zaangażowanie i systematyczność rozwijamy umiejętność krytycznego myślenia, które w przyszłości zaowocuje np: wymarzoną pracą i płacą.

Czy marzyłeś kiedykolwiek o zostaniu programistą?

Właśnie tam, jest pożądana umiejętność logicznego myślenia, znajomość różnych algorytmów i wiele innych tematów z dziedzin matematyki. Trudno wyobrazić sobie programistę bez matematycznych zdolności, a szczególnie umiejętności logicznego myślenia, która pozwala nie tylko sprawnie przyswajać wiedzę, a również wyciągać wnioski i sprawnie analizować problemy programistyczne w poszukiwaniu ich rozwiązań.

Nie ma się co oszukiwać – jeśli ktoś chce zajmować się zawodowo programowaniem, nie uniknie kontaktu z tą dziedziną nauki. Oczywiście nie oznacza to, że każdy w takim samym stopniu. Pisząc skomplikowane programy do obsługi w lotnictwie, na pewno będziemy więcej obcować z matematyką, aniżeli pisząc strony internetowe.

Reasumując, nauka matematyki może więc mieć bezpośrednie przełożenie na:

  • rozwój intelektualny.
  • rozpoczęcie pełnowartościowych studiów.
  • znalezienie dobrej pracy – dobrze płatnej i z wieloma możliwościami.
  • własną satysfakcję.

Masz problemy z Matematyką?

Jeśli masz problemy z tą dziedziną nauki lub nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia z nią związaną to zapraszamy do kontaktu. Oferujemy korepetycje z matematyki w Wieliczce.